- Komerční sdělení -aktualne

Musk predal ďalšie akcie Tesly. Blíži sa k cieľu znížiť svoj podiel o desať percent

Šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk predal ďalších 934.090 akcií podniku.

Získal tak 1,02 miliardy dolárov (22,5 miliardy Sk). Vyplýva to zo správy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Musk sa tak priblížil k svojmu cieľu znížiť svoj podiel v automobilke o desať percent.

V novembri nechal Musk užívateľov sociálnej siete twitter hlasovať o tom, či má predať desať percent svojich akcií Tesly, a sľúbil, že sa výsledku hlasovania podriadi. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 3,5 milióna ľudí, zhruba 58 percent sa vyslovilo za predaj akcií.

bitcoin
Tesla nebude prijímať platby v bitcoinoch. Je to kvôli životnému prostrediu, napísal Musk

Odvtedy už Musk predal zhruba 15,6 milióna akcií, za ktoré získal okolo 16,4 miliardy dolárov. Na to, aby splnil svoj sľub, musí predať zhruba 17 miliónov akcií, napísala agentúra Bloomberg.

Veľká časť príjmov z predaja akcií bude smerovať na uhradenie daní. Musk nedávno uviedol, že tento rok na daniach zaplatí cez 11 miliárd dolárov.

Šéf Tesly sa opakovane stával terčom kritiky, že neplatí spravodlivý podiel na daniach. Jeho majetok tvoria najmä akcie, ktoré sa daní ešte len pri predaji. V uplynulých rokoch pritom Musk akcie vo väčšom objeme nepredával.

Musk je najbohatším človekom na svete, podľa indexu miliardárov zostavovaného agentúrou Bloomberg dosahuje hodnota jeho majetku 279 miliárd dolárov. Časopis Time aj ekonomický denník Financial Times tento mesiac vyhlásili Muska osobností roka.

PR článek

Další články autora