- Komerční sdělení -aktualne

Írske aerolinky Ryanair odchádzajú z londýnskej burzy, už sa im neoplatí

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair sa rozhodla, že svoje akcie budúci mesiac stiahne z Londýnskej akciovej burzy (LSE).

Firma svoje rozhodnutie dnes zdôvodnila nízkym objemom obchodov, ktorý podľa nej neospravedlňuje náklady spojené s prítomnosťou na LSE. S akciami Ryanairu sa obchoduje aj na burze v Dubline.

Ryanair
Nútené pristátie v Minsku bolo letecké pirátstvo, hovorí Ryanair. Na palube mohla byť KGB

Aerolinky už začiatkom tohto mesiaca uviedli, že o odchode z LSE uvažujú. Poukázali pritom na regulačné komplikácie spojené s odchodom Británie z Európskej únie, upozornila agentúra Bloomberg.

Nad leteckými spoločnosťami sídliacimi v EÚ musia mať väčšinovú kontrolu akcionári z členských krajín. Šéf Ryanairu Michael O’Leary však tento mesiac uviedol, že v súčasnosti investori z EÚ vlastnia len zhruba tretinu akcií podniku.

Aerolinky preto podľa neho musia urobiť ďalšie kroky na splnenie regulačných požiadaviek. „Je to nevyhnutný dôsledok brexitu,“ uviedol O’Leary. „Musíme byť vlastnení a kontrolovaní z EÚ,“ dodal.

Odchod z londýnskej burzy je podľa O’Learyho súčasťou stratégie na splnenie regulačných požiadaviek EÚ. Ryanair už vlani v rámci tejto stratégie oznámil, že Briti od tohtoročného januára nebudú môcť nakupovať kmeňové akcie firmy. S akciami Ryanairu by sa na londýnskej burze malo naposledy obchodovať 17. decembra, uviedla agentúra Reuters.

PR článek

Další články autora