- Komerční sdělení -aktualne

Je pre vás flexibilná pracovná doba to pravé vysvetľuje 123jobs.sk

Niektorí na flexibilnú pracovnú dobu nedajú dopustiť, iní sú radšej, keď im pri práci ich nadriadený aspoň metaforicky stoja za chrbtom. V súčasnosti sa možnosti využitia flexibilnej pracovnej doby výrazne rozšírili a ponúka prace ju viac firiem, než tomu bolo v minulosti. Preto možno aj vy stojíte pred rozhodnutím, či flexibilný pracovný čas využiť, alebo nie. Je pre vás vhodná?

Podľa svojho tempa

Flexibilná pracovná doba je skvelá vďaka tomu, že si môžete prispôsobiť v ktorej časti dňa budete pracovať. Kedy ste najproduktívnejší? Štandardná pracovná doba od deviatich do piatich nie je pre všetkých plne vyhovujúca. Je možné, že ste ranné vtáča a skvele sa vám pracuje okolo siedmej hodiny rannej, alebo naopak máte problém sa sústrediť pred poludním. V oboch prípadoch vám flexibilný pracovný čas pomôže byť v práci výkonnejší. Dajte si ale pozor, aby ste náhodou nečelili riziku prepracovania. Mnohí ľudia majú tendenciu na home-office začať pracovať čo najskôr ráno a končiť s prácou až v nočných hodinách. Aj pri flexibilnom pracovnom čase je potrebné mať pevne určenú hranicu medzi pracovným a osobným životom a pokiaľ to nie je nutné, nepracovať výrazne dlhšie, než by ste mali.

Väčšia životná spokojnosť

Nastolenie rovnováhy medzi prácou a osobným životom je nesmierne dôležité, a práve flexibilný pracovný čas vám s tým môže pomôcť. Vďaka nej budete v práci produktívnejší a zároveň vám zostane dostatok voľného času na odpočinok a aktivity, ktoré vám prináša radosť. Pri práci na home-office nebudete musieť riešiť dochádzanie do práce a budete môcť pracovať v pokoji a pohode svojho domova. Než sa pre ňu ale rozhodnete, vyskúšajte si, či sa v domácom prostredí dokážete na prácu dostatočne sústrediť, alebo vás niečo ľahko rozptýli. Pokiaľ by ste na home-office mali tendenciu neustále premýšľať nad tým, že potrebujete umyť riad a vyprať bielizeň, nebude to pre vás to najlepšie riešenie. Mali by ste neustále pocit, že ste zavalení ako pracovnými úlohami, tak domácimi prácami, a pritom by ste sa nezvládli sústrediť ani na jedno. Inzercia práce zadarmo pre uchádzačov o nové zamestnanie nájdete na modernom job portáli 123jobs.sk. Ponúkame firmám priaznivé cenové tarify za inzerciu pracovných miest.

PR článek

Další články autora