- Komerční sdělení -aktualne

Porovnanie parametrov BoxPN VPN x HideMe Premium: Ktorá je lepšia?

Ktorá VPN ponúka viac, Boxpn VPN, alebo dáva väčší zmysel Fastest VPN? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, rozdali body a dopadlo to 5,8/10 : 7,8/10.

Nameraná rýchlosť BoxPN verzus Fastest VPN, kto vyhral?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o Boxpn VPN a FastestVPN.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 22 Mb/s, pri druhej 202 Mb/s. Boxpn sa ukázala o 180 Mb/s pomalší ako Fastest VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Boxpn bol 16 Mb/s. FastestVPN dosiahla rýchlosť 129 Mb/s, je tak o 113 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 65 ms. Konkurentovi Fastest VPN laboratórium nameralo 11 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže Boxpn VPN sa prejavila o 54 ms horšie.

Skóre BoxPN VPN : FastestVPN je zatiaľ 3/10 – 7/10.

Vie BoxPN prehrávať seriály z Netflixu?

Pre odblokovanie Netflixu je dôležitá vysoká rýchlosť, Boxpn túto možnosť zvláda. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, Fastest VPN odblokovať Netflix zvládne.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom FastestVPN túto zručnosť zahŕňa. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku má.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a blokovanie reklám. Napríklad Boxpn neobsahuje ochranu úniku DNS a Fastest VPN napr. poskytuje whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

V časti Funkcia je tak skóre 8/10 x 7/10.

Ako si vedie Boxpn VPN v šírke ponuky krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Boxpn spravuje 150 serverov. V aplikácii Fastest VPN sme sa dopočítali 1900 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 1750 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u Fastest VPN bol 47. Druhá z porovnávaných VPN má 32, čiže o 1 menej. Tu tak prehráva.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Boxpn VPN vie 5. FastestVPN súčasne pripojí 10 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy vedia Boxpn VPN a ktoré ponúka FastestVPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, Boxpn VPN podporuje operačný systém Android a zabezpečí prístroje iPhone. Druhá Fastest VPN iPhone iOS zvláda, Android OS dokáže ochrániť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. Boxpn VPN má domov na Seychelách. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene na Kajmanie ostrovoch.

Aplikácia Boxpn nie je k dispozícii v slovenskom jazyku, FastestVPN slovensky tiež nevie.

V hodnotení platforiem dosiahla BoxPN VPN známky 9/10, Fastest VPN získava hodnotenie 10/10.

Cenové porovnanie Boxpn – Fastest VPN

Fastest VPN je možné predplatiť už od 1,1 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už od 3,34 € mesačne. Hodnotenie oboch VPN za pomer cena/funkcia je 4/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 5z 10 pre porovnávanú VPN službu.

PR článek

Další články autora